loading...

پالیز گردو

بازدید : 30
سه شنبه 8 مهر 1399 زمان : 12:34

نهال گردو مراغه :

نهال گردو ژنوتیپ برتر مراغه یکی از نهالهای بسیار قابل توجه می باشد که از شهر مراغه واقع در استان آذربایجان شرقی نشات گرفته است. پس از تولید نهال در این شهر، این نهال گردو ژنوتیپ برتر مراغه به عنوان یک تولید بسیار مرغوب و مناسب در سراسر استان ها گسترش پیدا کرد. از این رو می توان شهر مراغه را مانند شهر تویسرکان واقع در همدان ، نوعی قطب تولیدی برای فروش گردو و همچنین فروش نهال گردو دانست. همانطور که هر نهال گردویی دارای مزایای خاصی می باشد این نهال نیز از خصوصیات برتر و ویژه ای برخوردار خواهد بود. همین ویژگی ها سبب شده است که این محصول یکی از تولیدات پر طرفدار در کشور ما محسوب گردد. در این مطلب به بررسی برخی از ویژگی های بسیار منحصر به فرد این نهال گردو ژنوتیپ برتر مراغه خواهیم پرداخت .

خصوصیات نهال گردو ژنوتیپ برتر مراغه :

خصوصیات گردو در شهر مراغه به اندازه ای خاص و ویژه می باشد که توجه بسیاری از توریست ها را نیز به خود جلب نموده است. مغز بسیار روشن و همچنین سرشار از انرژی و مواد مغذی ، همچنین درشت بودن این مغز ، نگاه های افراد را به سمت خود خواهد کشید. علاوه بر این عملکرد نهال گردو نیز در این نهال بسیار خاص خواهد بود. این نهال از مزیت زود بارده بودن برخوردار می باشد. همچنین مقاومت بسیار مناسبی در برابر سرمای بهاره از خود نشان خواهد داد. کاغذی بودن پوست این محصول سبب می شود که افراد به راحتی اقدام به استفاده از این محصول نمایند. تمامی این خصوصیات درخت گردو سبب می شود که استفاده از این نهال برای افراد بسیار ایده آل تلقی گردد.

ارتفاع نهال گردو ژنوتیپ برتر مراغه :

نهال گردو ژنوتیپ برتر مراغه از ارتفاع متوسطی برخوردار می باشد. این ارتفاع برای باغداران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود. در ابتدا ارتفاع درخت گردو سبب می شود که عملکرد درخت گردو برای تولید گردوهای مرغوب بسیار مناسب صورت پذیرد. همچنین این ارتفاع هم می تواند به عنوان چتری برای باغبانان به حساب آید و همچنین می توان به راحتی به میوه های این محصول نیز دسترسی پیدا کرد. البته ارتفاع این نهال گردو به عوامل بسیاری همچون رسیدگی به نهال بستگی خواهد داشت. همچنین برای جلوگیری از ارتفاع بسیار زیاد این نهال می توانید از هرس کردن درخت بهره مند شوید.

نحوه ای میزان باردهی نهال گردو :

همواره برای اینکه بتوان به محصول مناسبی دسترسی پیدا کرد ، فقط خرید نهال گردو مهم نیست. اگر شما محصول بسیار ایده آلی را خریدار نمایید و به نحوه کاشت ، داشت ، نهال گردو اهمیت چندانی ندهید ، هرگز از محصول مناسبی برخوردار نخواهید بود. نهال گردو ژنوتیپ برتر مراغه ، مهمترین ارقام نهال در بسیاری از گلخانه ها خواهد بود. از این رو با بررسی نحوه ای کاشت ، داشت ، درخت گردو می توانید از میزان باردهی گردو بسیار بالایی برخوردار شوید. یکی از موارد قابل توجه در این نهال گردو تفاوت نهال نر و ماده در باز شدن گلهای آنها خواهد بود. در فروردین ماه شما شاهد باز شدن گلهای نهال گردو، نر خواهید بود. یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در مشخصات نهال گردو ، فواصل کاشت نهال گردو ژنوتیپ برتر مراغه خواهد بود. بهتر است با فاصله ی 8 در 8 این محصول را کاشت .

خرید نهال گردو مراغه

بسیاری از باغداران امروزه به دلیل مزایای بسیار زیاد این نهال به دنبال خرید درخت گردو مراغه ، خواهند بود. از این جهت می توان گفت که این نهال ها دارای قیمت یکسانی در بازار نخواهند بود و همواره دچار نواساناتی خواهند شد. بدین جهت از ارائه قیمت به صورت روزانه بهره مند خواهید شد. شما هر روز می توانید با مراجعه به سایت ما از قیمت درخت گردو برخوردار شوید. برخی از عوامل می توانند تاثیرات بسیار چشمگیری بر روی قیمت این محصول داشته باشند. این محصول به دلیل برخورداری از مقاومت بالا بسیار مورد توجه خواهد بود. از این رو باغداران به دلیل اینکه متوجه ضرر نگردند ، ترجیح می دهند که از این محصول استفاده نمایند. همچنین این محصول در برخی از گلخانه ها موجود می باشد. همچنین این محصول دارای میزان باردهی گردو بسیار بالایی خواهد بود. از این نظر می توان گفت جایگاه ویژه ای در بازار تجاری خواهد داشت.

بازدید : 31
سه شنبه 8 مهر 1399 زمان : 12:33

خرید نهال گردو زود بازده

نهال گردو خوشه ای انگور زود بارده از نهالهای پرفروشی در بازار می باشد. بسیاری از باغبانان همواره به دنبال محصولی با کیفیت مناسب و همچنین زود بارده هستند. با در نظر گرفتن عملکرد گردو در این نهال گردو خوشه ای انگور زود بارده بسیار مورد توجه خواهد بود. این نهال از جمله نهال هایی می باشد که اغلب باغها از آن استفاده خواهند نمود. به نوعی می توان گفت که غریب به 70 درصد از عموم باغداران تمایل به استفاده از این نهال با توجه به خصوصیات گردو در آن خواهند داشت. به دلیل برخورداری این نهال گردو از طعم بسیار مناسب و مغزی و همچنین رنگ روشن از ارقام بسیار زیادی در باغ ها برخوردار خواهند بود. مشخصات گردو در این نهال ها نشانگر رشد مطلوب و مناسب آنها خواهد بود. زود بارده بودن این محصول همیشه سبب مورد توجه قرار گرفتن آن بوده است. به دلیل اینکه در کشور ما از آب و هوای بسیار گوناگونی برخوردار هستیم ، می توانیم از انواع این نهال ها با توجه به رشد مطلوب آنها و همچنین نحوه ای کاشت ، داشت ، گردوبهره مند شویم . اما در این راستا باید اطلاعات کاملی را نسبت به نهال گردو کسب نماییم.

خصوصیات برتر نهال گردو خوشه ای انگور زود بارده :

همانطور که از نام این نهال مشخص می باشد ، به دلیل برخورداری از تعداد بسیار زیاد میوه بر روی یک خوشه ، آن را به مانند خوشه ی انگور تعبیر نموده اند. این نوع از نهال ها دارای خصوصیاتی مانند زود بارده بودن هستند. به این منظور که در برخی از مواقع در گلدانها نیز ممکن است این نهال ها به بار بنشینند. اگر این نهال در مکان مناسبی از نظر آب و هوایی قرار نگیرد حتما به رشد مطلوبی نخواهد رسید. ارتفاع نهال گردو در میزان باردهی گردو همیشه بسیار تاثیرگذار بوده است. از دیگر خصوصیات درخت گردو خوشه ای انگور زود بارده ، میزان آبدهی و همچنین کود دهی مناسب آنها خواهد بود. غرقابی نمودن ریشه ی این نهال ها موجب فلج شدن ریشه می گردد . این موضوع سبب می شود که نهال شما رشد مطلوب و همچنین بار مناسبی را در پی نداشته باشد. استفاده از فاصله ی مناسب در نحوه کاشت ،داشت ، خرید نهال گردو سبب می گردد که نهال شما از مکان بسیار مناسبی برای رشد برخوردار گردد. رشد ریشه می تواند تاثیرات بسیار مثبتی بر روی محصول ارائه شده داشته باشد. ارتفاع درخت گردو در این نهال ها اغلب یک متر خواهد بود. این خصوصیات درخت گردو خوشه ای سبب می شود که افراد به راحتی برای چیدن این محصول اقدام نمایند. میزان باردهی درخت گردو در این نمونه از نهالها بسیار پربار خواهد بود. گردوهایی با شکل بیضی و مغزهایی پر و خوشمزه بازار فروش گردو را در این محصول بسیار گرم نموده اند.

عملکرد درخت گردو خوشه ای انگور زود بارده :

همانطور که ذکر شد این درخت گردو دارای عملکرد زود بارده ای می باشد. به دلیل برخورداری این محصول از مقاومت بالا در برابر سرما می تواند در نواحی سردسیر و مرطوب به راحتی به رشد و عملکرد مطلوب خود ادامه دهد. شما می توانید در هر خوشه ی جانبی این نهال گردو شاهد 5 الی 25 عدد گردوی بسیار خوشمزه و مقوی باشید. عملکرد این درخت گردو در گلدهی طولانی تر از برخی نمونه های نهال گردو خواهد بود . این محصول دارای پوست کاغذی می باشد. همین موضوع بر کیفیت محصول خواهد افزود. قیمت درخت گردو یکی از فاکتورهای بسیار مهم در خرید درخت گردو خواهد بود. شما با مراجعه به سایت معتبر ما می توانید شاهد شگفت انگیزترین قیمت نهال گردو باشید. با در نظر گرفتن المان های بسیار خاصی در انتخاب نهال گردو مانند :خصوصیات درخت گردو ، ارتفاع درخت گردو ، مشخصات نهال گردو ، نحوه ای میزان باردهی نهال گردو ، قیمت نهال گردو ، فواصل کاشت نهال گردو و بسیاری از موارد دیگر ، می توانید بهترین محصول را خریداری نمایید. امروزه با ورود بسیاری از نهال ها به بازار خرید و فروش نهال ها ، شما می توانید در کمترین زمان از محصول خود بهره مند شوید. برخی از این نهال ها تحمل دمای متفاوتی را در بر دارند که با توجه به آب و هوای هر منطقه می توان نهال مناسب را انتخاب و مورد استفاده قرار داد.

بازدید : 24
سه شنبه 8 مهر 1399 زمان : 12:33

خرید نهال گردو ترکیه

نهال گردو خوشه ای ترکیه ، از انواع بسیار زیادی برخوردار می باشد که به دلیل کیفیت مطلوب . همچنین باردهی مناسب بسیار مورد توجه افراد و همچنین کشورهای دیگر قرار گرفته است. این نهال ها دارای خصوصیات بسیار برجسته ای می باشند که سبب اهمیت آنها در بازار تجاری شده است. نهال گردو خوشه ای ترکیه با در بر داشتن میوه هایی بسیار خوشمزه و مفید دارای بازار بسیار گرمی خواهند بود. این میوه ها در نهال گردو خوشه ای ترکیه از انواع بسیار زیادی برخوردار خواهند بود. اما غریب به اتفاق این میوه ها گرد هستند و دارای 32 میلی متر اندازه می باشند. این مورد تایید می کند که تا چه میزان نحوه ای باردهی نهال گردو در این نمونه از نهالها زیاد می باشد. خرید نهال گردو خوشه ای ترکیه مزایای بسیار زیادی را برای باغداران در بر خواهد داشت. خصوصیات گردو در این نهال ها سبب می گردد که توجه بسیاری از باغداران به سمت خرید درخت گردو ترکیه ای منعطف گردد. قیمت نهال گردو در این انتخاب هوشمندانه نیز بی تاثیر نخواهد بود. افراد می توانند با قیمت بسیار مناسب اقدام به تهیه این نهال ها نمایند.

خصوصیات نهال گردو خوشه ای ترکیه :

همانطور که گفته شد این نهال های ترکیه ای دارای انواع بسیار زیادی می باشند اما در برخی از خصوصیات دارای وجه های مشترکی هستند. یکی از انواع نهال های گردو ، نهال گردو یالورا می باشد. عملکرد گردو در این نهال ها بسیار قابل توجه خواهد بود. این نهال ها اغلب دارای پایه ی بسیار قوی می باشند. از این رو در برابر سرمای فصل بهار که در بسیاری از موارد به برخی از نهالها آسیب جبران ناپذیری وارد می کند، مقاوم خواهند بود. نکته قابل توجه در این نهال ها ، نیاز آنها به دمای 27 تا 33 درجه سانتی گراد برای پر شدن محصول می باشد. این محصول در این دما می تواند مغزهای روشن و پرشده ی مطلوبی را به شما ارائه دهد. اما ناگفته نماند که در دمای 42 الی 50 درجه سانتی گراد این محصول دچار سوختگی و خشک شدن می شود. در این دما هم میوه و هم برگ درخت گردو دچار سوختگی خواهد شد.

ارتفاع درخت گردو در نهال گردو خوشه ای ترکیه :

یکی دیگر از موارد قابل توجه در نهال گردو خوشه ای ترکیه ، ارتفاع نهال گردو خواهد بود. ارتفاع بلند و همچنین نیمه گسترده ی این محصول می تواند فضای بسیار دلنشینی را برای شما مهیا نماید. اما باید توجه داشته باشید که این درخت نیاز به هرس نمودن به موقع خواهد داشت. زیرا با بلند شدن ارتفاع در این محصول ،عملکرد درخت گردو در میزان باردهی نهال گردو بسیار اثر گذار خواهد بود. شما با رشد و ارتفاع بیشتر شاهد میزان باردهی کمتری خواهید بود.

عوامل تاثیر گذار در میزان باردهی نهال گردو :

برخی از عوامل تاثیرات بسیار چشمگیری در نحوه ای میزان باردهی نهال گردو خواهند داشت. از جمله این موارد می توان به رطوبت نسبی اشاره نمود .این رطوبت سبب رشد ایده آل و مطلوبی در این نهالها خواهد شد. اگر شما به دنبال به دست آوردن محصولی با طعم مطبوع و همچنین رنگ روشن و پوست کاغذی هستید بهتر است از گرد افشان ها بی نصیب نمانید . استفاده از فواصل مناسب برای کاشت نهال گردو سبب می گردد که نحوه ای میزان باردهی درخت گردو بسیار مناسب و منحصر به فرد صورت پذیرد. فاصله ای کاشت 6 در 6 میتواند برای به بار نشستن مناسب این محصول بسیار مفید باشد. یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در رشد خرید نهال گردو خوشه ای ترکیه ، که یکی از پرکشت ترین و معروفترین ارقام نهال گردو در جهان می باشد، تاثیر گذار است استفاده از آب و هوای مناسب برای این محصول خواهد بود. آب و هوای خشک ، سردسیر و معتدل می تواند در رشد مطلوب این نهال ، نقش چشمگیری داشته باشد. اگر این محصول از شرایط مناسب و ایده آلی برای رشد برخوردار گردد در سال اول کاشت ، باردهی آن صورت خواهد پذیرفت. یکی از موارد حائز اهمیت در این نهال گردو جلوگیری و ممانعت از غرقاب نمودن ریشه ی این نهال خواهد بود. این کار سبب می گردد که ریشه دچار فلج شدن گردد. ریشه ی این گیاه در مقابل بسیاری از بیماری ها مقاومت مناسبی خواهد داشت.

بازدید : 35
سه شنبه 8 مهر 1399 زمان : 12:32

خرید نهال گردو پایه کوتاه

ما در این مطلب می خواهیم خصوصیات گردو در نهال گردو خوشه ای پایه کوتاه را مورد بررسی قرار دهیم. پس ما را تا پایان مطلب همراهی کنید. اکثر میوه های این نهال مغز پر و سالم هستند. مشخصات گردو نهال خوشه ای پایه کوتاه از گردو های دیگر به راحتی قابل تمایز است، چون این گردوها ظاهر متفاوتی نسبت به سایر گردوها دارند. این گردوها از لحاظ اندازه متوسط بوده و شکل آنها گردی متمایل به بیضی می باشد. و رنگ مغز آنها قهوه ایی روشن است. ارتفاع نهال گردو در رقم نهال گردو خوشه ای پایه کوتاهچیزی حدود هشتاد سانتیمتر تا یک متر می باشد. میزان باردهی گردو در نهال گردو خوشه ای زیاد است.و جزو گونه های پربازده محسوب می شود. به عنوان نمونه؛ در یک هکتار باغ گردو خوشه ای تقریبا میتوان پنج تن محصول برداشت کرد. متوسط وزن گردو در نهال گردو خوشه ای پایه کوتاه ده گرم می باشد. از ویژگی های نحوه ی کاشت و داشت نهال گردو در این رقم می توان به این موضوع اشاره کرد که، با بیشتر شرایط آب و هوایی سازگار بوده و در اکثر نقاط کشور آن را کشت می کنند. اما عملکرد نهال گردو خوشه ای پایه کوتاه در مناطق معتدل و نیمه سردسیر بهتر خواهد بود.

نهال گردو خوشه ای پایه کوتاه پر بازده می باشد

نهال گردو خوشه ای پایه کوتاه و فواصل کاشت آن

فواصل کاشت نهال گردو در زمین های مسطح هفت در هفت متر و در زمین های شیب دار پنج در پنج متر می باشد. از جمله خصوصیات درخت گردو خوشه ای حساسیت ثمر این درخت به سرما و گرما می باشد. به این معنی که گردوهای آن در طول زمستان و تابستان نسبت به سرما و گرمای شدید حساس بوده و ممکن است سیاه یا پوچ شود. اما در شرایط مساعد جوی محصول نهال گردو خوشه ای پایه کوتاه نه تنها بسیار خوش طعم و رنگ می باشد، بلکه پوست آن به راحتی از مغز جدا می شود. میزان باردهی درخت گردو در نوع خوشه ای پایه کوتاه نسبتا مناسب می باشد. و در هر خوشه ای پنج الی بیست و پنج عدد گردو قابل برداشت است. جالب است بدانید، عملکرد درخت گردو به نحوه ی پرورش و مراقبت از آن بستگی دارد. هرچه میزان مراقبت بالا و شرایط جوی مناسب باشد. عملکرد درخت گردوی خوشه ای پایه کوتاه بهتر خواهد بود. مشخصات درخت گردو در رقم های مختلف با یکدیگر متفاوتند. درخت گردو جزو دسته ی پهن برگان می باشد، که ارتفاع آن در بعضی مواقع تا ده متر نیز می رسد، اما ارتفاع درخت گردو در نوع خوشه ای پایه کوتاه تنها به دو تا سه متر می رسد.

نهال گردو خوشه ای پایه کوتاه در مقابل سرما مقاوم می باشد

نهال گردو خوشه ای پایه کوتاه و مشخصات آن

از بارزترین مشخصات نهال گردو زمان گل دادن آنها می باشد. نهال گردو خوشه ای پایه کوتاه در اواسط اسفند گل می دهد. همچنین نهال گردو خوشه ای پایه کوتاه نسبت به رقم های مشابه در مقابل سرما مقاوم بوده و از بین نمی رود. میزان باردهی نهال گردو در نوع خوشه ای مناسب است. زیرا پس از یکسال کاشت، میوه ی آن قابل برداشت است. عملکرد نهال گردو در این رقم در مقابل آفت ها بهتر بوده و نسبت به نهال های دیگر مقاوم تر می باشد. یکی از مهمترین خصوصیات نهال گردو خوشه ای مرغوبیت محصول آن است، زیرا گردوهای نهال ها نه تنها روغن فراوان دارد، بلکه بسیار خوش طعم است.

خرید نهال گردو خوشه ای پایه کوتاه و نحوه ی کاشت و داشت آن

نحوه ی کاشت ،داشت گردو بسته به رقم گردو از لحاظ سم پاشی، کود دهی و آبیاری با یکدیگر متفاوتند. اما نحوه ی کاشت و داشت درخت گردو در نوع نهال گردو خوشه ای پایه کوتاه با رعایت فاصله ی استاندارد تعیین شده انجام می گیرد. آبیاری این درخت ها در فصل بهار ده یا پانزده روز یکبار می باشد. و در فصل تابستان بهتر است مقدار آبیاری افزایش پیدا کند. و به هفته ای یکبار برسد. همچنین زمان مناسب کود دهی نهال گردو خوشه ای پایه کوتاه در آخر پاییز و یا اول زمستان می باشد. نحوه ی میزان باردهی نهال گردو در رقم های مختلف متفاوت است، اما میزان باردهی نهال گردو خوشه ای پایه کوتاه نسبت به رقم های دیگر سریعتر است. به گونه ای که در سال اول و دوم ثمر می دهد. همچنین نحوه ی میزان باردهی درخت گردو در این نوع بسیار زیاد می باشد. به طوری که در 5 هکتار اراضی باغات 25 تن گردو قابل برداشت است. و گردوها در اوایل فصل شهریور آماده ی برداشت هستند.

نهال گردو خوشه ای پایه کوتاه یک سال پس از کاشت ثمر می دهد

نهال گردو خوشه ای پایه کوتاه و خرید آن

خرید نهال گردو می تواند، برای باغداران امری سود آور باشد. زیرا این نهال ها از مقاومت مناسب در مقابل سرما برخوردارند. و به راحتی از بین نمی روند. همین امر موجب می شود، که باغداران از خرید و کاشت نهال متضرر نشوند. شاید این امر یکی از دلایلی باشد، که فروش نهال گردو را در میان باغداران رونق بخشیده است. و باغداران از خرید و کاشت این نهال ها به ویژه نهال گردو خوشه ای پایه کوتاه استقبال می کنند. البته قیمت نهال گردو متفاوت بوده و به نوع نهال بستگی دارد. همچنین خرید درخت گردو میتواند، نوعی سرمایه گذاری باشد. زیرا در طول زمان کمی به بار نشسته و شروع به سوددهی می کند. شاید همین امر موجب شده است، که فروش درخت گردو به صورت مداوم انجام گرفته و همیشه خریداران خاص خود را داشته باشد. اما این نکته را نباید از نظر دور داشت، که قیمت درخت گردو به نوع، جنس و میزان باردهی آن بستگی دارد.

نهال گردو خوشه ای پایه کوتاه و محصول آن

خرید گردو به عنوان میوه و یا یک نوع خشکبار در میان اکثر مردم رواج دارد. و همین امر موجب شده که افراد زیادی اقدام به فروش گردو کرده و از این طریق کسب درآمد کنند. هرچه کیفیت گردو بهتر باشد، قیمت گردو نیز افزایش پیدا می کند. عملکرد گردو در سلامتی افراد بسیار موثر است. به ویژه اگر از مرغوبیت کافی برخوردار باشد. پس لازم است بدانید، که محصول نهال گردو خوشه ای پایه کوتاه فوق العاده و بی نظیر است.

نهال گردو خوشه ای پایه کوتاه در اکثر مناطق کشور قابل کشت می باشد.

بازدید : 23
سه شنبه 8 مهر 1399 زمان : 12:31

خرید نهال گردو سردسیری
گردو مانند هر محصول دیگری در انواع مختلف وجود دارد، که هر کدام از آنها متناسب با اقلیم و شرایط جغرافیایی خاصی رشد می یابند و مورد پرورش قرار می گیرند. یکی از مهمترین انواع نهال گردو، نهال گردوی مقاوم به سرما می باشد، که بیشتر در استانهای سردسیر و مناطق با دمای بسیار پایین کشت می شود. خرید نهال گردو مقاوم به سرما نیز بیشتر در همین مناطق سردسیر انجام می شود و آنها برای خرید نهال گردو با هم رقابت جالبی دارند. یکی از مسائلی که در خرید نهال گردوی مقاوم به سرما از اهمیت بالایی برخوردار است ، قیمت نهال گردو می باشد. عوامل مختلفی در تعیین قیمت گردو مقاوم به سرما نقش دارند. یکی از عواملی که در تعیین قیمت نهال گردو مقاوم به سرما و میزان فروش نهال گردو نقش دارد، نحوه ای میزان باردهی نهال گردو می باشد . همچنین مقاوم بودن آن نسبت به سرما و عملکرد نهال گردو در قیمت گذاری آن مهم است. ظرفیت باردهی نهال گردو مقاوم به سرما بسیار بالا می باشد و حداقل ۶۰ درصد بیشتر از دیگر انواع نهال گردو است. یکی دیگر از ویژگی های نهال گردو مقاوم به سرما نحوه کاشت گردو می باشد که آن را می توان به شکل پرچین در باغ کاشت. میوه نهال گردوی مقاوم به سرما گرد و دارای پوستی کاملاً متصل و خشبی است و اندازه ای در حدود ۳۲ میلی متر دارد. البته نهال گردوی مقاوم به سرما نسبت به دمای پایین تابستان نیز می تواند مناسب باشد زیرا موجب می شود تا میوه ها به اندازه کافی پر شوند.
چرا باید نسبت به خرید نهال گردو مقاوم به سرما اقدام کنیم؟
عوامل متعددی وجود دارند که ما را نسبت به خرید نهال گردو مقاوم به سرما علاقه مند می‌کنند. این عوامل بیشتر مربوط به خصوصیات نهال گردوی مقاوم به سرما می باشد. همانطور که از اسم این نهال مشخص است، این نهال در مناطق سردسیر مقاومت زیاد در برابر سرما و آفت دارد و به خوبی می تواند رشد کند. دیگر ویژگی مهمی که باعث می شود تا ما نسبت به خرید نهال گردوی مقاوم به سرما اقدام کنیم، ارتفاع نهال گردو آن می باشد. همچنین میزان رطوبت در این مسئله که نهال گردو مقاوم به سرما مناسب منطقه ما باشد، اهمیت زیادی دارد. نوع خاک، عامل دیگری است که در خرید نهال گردو چندلر مقاوم به سرما، نقش مهمی ایفا می کند. شاید جالب باشد که بدانید نهال گردو مقاوم در برابر سرما و میوه آن، در صنعت نیز کاربرد دارد، به ویژه در صنعت مبلمان و چوب می توان از آن استفاده کرد. همچنین خرید نهال گردوی مقاوم به سرما، از نظر طعمی که میوه آن دارد، می تواند نسبت به سایر گروه ها مناسب تر باشد. همچنین فواصل کاشت نهال گردو می تواند در خرید ما موثر باشد.

خرید نهال گردو مقاوم به سرما
عرضه و فروش نهال گردو مقاوم به سرما در سراسر کشور
خوب، حال شاید این سوال برای شما پیش بیاید چگونه می توان نهال گردو مقاوم به سرما را خریداری کرد و چه مراکزی نسبت به عرضه و فروش آن اقدام می‌کنند. مراکز بسیاری وجود دارند که نسبت به عرضه و فروش نهال گردو مقاوم به سرما اقدام می کنند. اما شما در خرید نهال گردو مقاوم به سرما باید نکات مختلف را رعایت کنید تا خرید مطمئن و خوبی داشته باشید. اولین نکته ای که باید در این زمینه نسبت به آن دقت داشته باشید ،خرید نهال گردوی مقاوم به سرما ازمراکزی است، که مطمئن باشند و نهال سالمی در اختیار شما قرار دهند. همچنین قیمت نهال گردو مقاوم به سرما در این مراکز باید مناسب باشد، تا شما بتوانید نسبت به خرید آن اقدام کنید و هزینه اضافه پرداخت نکنید. اما چگونه می توان این مراکز را پیدا کرد؟
ما یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم که کار شما را آسان می کند. شما می توانید با خرید نهال گردو مقاوم به سرما از فروشگاه ما هم، نهالی سالم در اختیار داشته باشید و هم قیمت کم و مناسبی برای آن پرداخت کنید. این موقعیت، فرصت مناسبی است که در اختیار شما قرار داده شده است ،پس از آن استفاده کنید و از کیفیت نهال های ما شگفت زده شوید.

بازدید : 32
سه شنبه 8 مهر 1399 زمان : 12:30

خرید نهال گردو اسرائیلی

گردو یکی از میوه های پر طرفدار می باشد. از این میوه در آجیل و خشکبار استفاده می کنند . به دلیل فواید بسیار زیاد این میوه ، بسیاری از کشورها در حال تهیه درختان این میوه هستند. استفاده از نهال های گوناگون سبب دسترسی متفاوت افراد به این محصول خواهد بود. برخی از درختان محصولات با رنگ روشن، پرمغز ، پوسته های نازک چوبی و بسیاری دیگر از مزیت ها را در بر خواهند داشت، اما برخی دیگر از درختان محصولات یک دست و مرغوبی را به شما ارائه نخواهند کرد. از این رو انتخاب مناسب نهال گردو بسیار حائز اهمیت خواهد بود. نهال گردو خوشه ای اسرائیلی نوعی از نهال های پر طرفدار می باشد که بسیاری از کشورها از آن بهره می برند. این نهال در سال های دور به دلیل تحقیقات باغداران وارد ایران ( شهر کرج) شد .پس از آن باغداران بسیار زیادی اقدام به بهره برداری از این محصول نموده اند. نهال گردو خوشه ای اسرائیلی به دلیل در بر داشتن بسیاری از خصوصیات در نحوه کاشت ، داشت ، نهال گردو از اهمیت فوق العاده ای برخوردار خواهند بود. خرید نهال گردو خوشه ای اسرائیلی به دلیل عملکرد درخت گردو اسرائیلی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

نهال گردو

مشخصات نهال گردو خوشه ای اسرائیلی :

هر درخت و یا نهال گردویی از مشخصات خاص و ویژه ای برخوردار خواهد بود. نهال گردو خوشه ای اسرائیلی نیز دارای خصوصیات منحصر به فردی خواهد بود که در اینجا به ذکر برخی از آنها خواهیم پرداخت :

خصوصیات درخت گردو :

از برجسته ترین خصوصیات نهال گردو خوشه ای اسرائیلی می توان به خصوصیات گردوی مناسب آن اشاره نمود. گردویی که از مغز پر ، رنگ روشن و همچنین پوست کاغذی مناسبی برخوردار است حتما یک نوع گردوی ایده آل خواهد بود. همچنین این نهال گردو خوشه ای اسرائیلی دارای محصولی یک دست و منظم خواهد بود. این نهال از جمله محصول مناسب از خصوصیات و همچنین ویژگی های دیگری برخوردار خواهد بود. در هر خوشه از این درخت گردو می توان 5 الی 25 عدد گردو را برداشت نمود. این عدد بسیار قابل توجه و حائز اهمیت خواهد بود. همچنین این محصول زود بارده و دیر گل می باشد . این خصوصیت نهال گردو خوشه ای اسرائیلی سبب می شود که محصولی بسیار مناسب به بار آورد.

نهال گردو

میزان باردهی درخت گردو اسرائیلی :

یکی از عواملی که تاثیر بسزایی در میزان باردهی گردو خواهد داشت، نحوه ای کاشت ، داشت ، درخت گردو خواهد بود. رشد مطلوب این نهال گردو در آب و هوای معتدل سردسیری و نیمه خشک صورت خواهد پذیرفت. همچنین توجه به فواصل کاشت نهال گردو می تواند تاثیرات بسیار زیادی بر روی رشد مناسب آن داشته باشد. یکی دیگر از موارد قابل توجه در رسیدن به محصول مناسب ، خودداری از غرقابی نمودن ریشه درخت خواهد بود. همچنین دمای بالای 45 درجه می تواند برای این محصول بسیار مضر باشد. به گونه ای که سبب سوختن برگها و سیاه شدن گردو گردد. این محصول به دلیل مقاومت در برابر سرما ، می تواند یکی از مهمترین ارقام برای کاشت در نظر گرفته شود.

نهال گردو

ارتفاع درخت گردو اسرائیلی :

ارتفاع این درخت اغلب بین 500 تا 1500 متر خواهد بود. اگر به هر دلیلی ارتفاع این محصول بیشتر گردد، عملکرد درخت گردو بسیار پایین تر خواهد آمد . به همین دلیل بهتر است از هرس نمودن این نهال غافل نشوید.

عوامل تاثیر گذار بر رشد درخت گردو خوشه ای اسرائیلی :

این درخت از جمله ارقام بسیار قابل توجه در بسیاری از کشورهای دیگر خواهد بود. از این رو می توان گفت که این محصول به عنوان محصول تجاری نیز در بازار از رونق بسیار زیادی برخوردار خواهد بود. بدین جهت خرید درخت گردو خوشه ای اسرائیلی از توجه بسیاری بالایی در سطح بازار برخوردار است. به دلایلی از جمله پایه کوتاه ، بیضی بودن و پوست نازک بودن محصول به دست آمده ، زود بارده بودن خرید نهال گردو ، مقاومت بالا در هوای خنک و سرد همچنین مقاومت بسیار بالای ریشه در مقابل آفات این محصول از فروش درخت گردو بسیار مناسبی برخوردار خواهند بود. برداشت محصول در این نهال ها از روزهای آخر شهریور آغاز شده و تا اواخر روزهای آذر ادامه خواهد داشت. ناگَفته نماند که برای دستیابی به محصولی مناسب بهتر است از گرد افشانی نیز برای این ارقام بهره مند شد.

بازدید : 38
سه شنبه 8 مهر 1399 زمان : 12:22

خرید نهال گردو خوشه ای

گردو میوه ای پرخاصیت و مغذی محسوب می شود. مغز گردو سرشار از امگا ۳ بوده و غذای مغز بشمار می آید. علاوه بر این از دیگر خصوصیات گردو مقادیر قابل توجهی پروتئین، فیبر، انواع ویتامین های گروه B وE، آنتی اکسیدان و مواد معدنی مانند منگنز، روی و مس در آن است. با توجه به ارزش غذایی بالای گردو، تولید و فروش گردو مورد توجه برخی افراد قرار گرفته است. نهال گردو خوشه ای فرانسه یکی از برترین نژادهای گردو بوده که مورد توجه باغداران و پرورش دهندگان گردو قرار دارد. گردوی بدست آمده از درخت گردو درشت و سنگین بوده و ارزش غذایی عالی دارد. از جمله خصوصیات گردو خوشه ای فرانسوی پوست نازک، اندازه مغز گردو درشت و گردوی چرب با مقادیر زیادی امگا ۳ است. فروش گردو خوشه ای ژنوتیپ فرانسه با توجه به میزان باردهی درخت گردو درآمد خوبی نصیب تولید کنندگان می کند. درختان گردوی خوشه ای فرانسوی در دسته های ۱۰ تا ۱۲ عددی میوه داده و در انتهای هر شاخه خود دارای گردو هستند. میزان باردهی درخت گردو خوشه ای فرانسوی نسبت به دیگر نژادها بیشتر است. خرید نهال گردو خوشه ای در واقع سرمایه گذاری خوبی بشمار می رود. از اینرو فروش نهال گردو خوشه ای فرانسوی جزو اولویت های باغداران زیادی قرار دارد. در ادامه به بررسی خصوصیات نهال گردو خوشه ای فرانسه می پردازیم.

خصوصیات نهال گردو خوشه ای

نهال گردو خوشه ای فرانسه پاکوتاه بوده و اندازه ای کوچک دارد. ارتفاع نهال گردو کوچک بوده و اندازه درختان گردو این نژاد در بلندترین حالت به ۶ الی ۷ متر می رسد. گردوهای خوشه ای حدود ۳ سانتی متر بوده و از پوستی سفید و خوش رنگ برخوردارند. با توجه به خصوصیات این نوع گردو، خرید گردو خوشه ای فرانسوی برای استفاده در بسته بندی ها و آجیل مناسب است. برای اینکه عملکرد نهال گردو در بهترین حالت خود قرار داشته باشد در هنگام کاشت نهال باید حداقل فاصله ۶ تا ۷ متری رعایت شود. در اینصورت هر درخت گردو در سال حدود ۴۰ کیلوگرم گردوی خشک محصول می دهد. نهال گردو خوشه ای فرانسه باید در مناطق سردسیر کاشته شود. برای برداشت محصول عالی، چندین هفته قرار گرفتن گردو در معرض دمای حدود ۳۰ درجه سانتی گراد ضروری است. اما توجه داشته باشید که دمای بالای ۴۵ درجه برای گردو مضر بوده و آنرا خشک می کند. بنابراین بهترین زمان برای خرید گردو در اواسط تابستان خواهد بود. میزان عملکرد نهال گردو خوشه ای فرانسوی مناسب بوده و حتی در سال اول نیز محصول خواهد داد. ارتفاع نهال گردو کوتاه است و پس از بزرگ شدن نیز بدلیل خصوصیات آن همانند پرچین در باغ مورد استفاده قرار می گیرد. درخت گردو خوشه ای فرانسوی یک درخت دیرگل، زود بازده و کوتاه قد بشمار می آید و در هر هکتار حدود ۶ تن محصول می دهد.

فروش نهال گردو خوشه ای فرانسه

نهال گردو خوشه ای بدلیل خصوصیات ویژه خود دارای قیمتی بالاتر از سایر نهال های گردو است. برای خرید نهال گردو با قیمت مناسب و با کیفیت مطلوب به ما مراجعه کنید. نهال گردو برای ارتفاع ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ متر بالاتر از سطح دریا مناسب است و لیکن در ارتفاعات بالاتر باردهی آن کم می شود. کود مورد استفاده برای درختان گردو خوشه ای کمپوست دامی است که بطور استاندارد مقدار ۵ تن در هر هکتار مورد نیاز است. آبیاری نهال گردو خوشه ای فرانسه از دیگر موارد مهم و ضروری است که عدم توجه به آن منجر به خشک شدن و یا کاهش میزان باردهی می گردد. در حالت معمولی در ماه های گرم سال مانند تابستان و ماه مهر هر هفته نهال های گردو را آبیاری نمائید. در فصل بهار نیز هر ۱۰ روز یکبار آبیاری درختان و نهال های گردو توصیه می شود. در شش ماهه دوم سال بسته به منطقه آب و هوایی ممکن است نیازی به آبیاری نبوده و یا اینکه هر ۱۰ روز یکبار آبیاری صورت پذیرد. یک ویژگی مهم نهال گردو خوشه ای فرانسه این است که در برابر آفات و بیماری ها مقاوم است، با اینحال پس از خرید نهال گردو خوشه ای فرانسه سمپاشی و هرس درختان را فراموش نکنید.

بازدید : 28
سه شنبه 8 مهر 1399 زمان : 12:18

خرید نهال گردو کانادایی ، یکی از ارقام بسیار مقاوم در برابر سرما

عملکرد گردو

عملکرد نهال گردو کانادایی ، یکی از برترین عملکردها در میان دیگر انواع و اقلام گرو، در آب و هوای سرد است. این نوع گردو، یکی از منحصر به فرد ترین قلم های گردو است، که علیرغم دارا بودن کیفیت بسیار بالای مغز گردو، توانایی فوق العاده ای در برابر سرما دارد.

خصوصیات نهال گردو کانادایی

عملکرد نهال گردو کانادایی ، یکی از برترین عملکردها در میان دیگر انواع و اقلام گرو، در آب و هوای سرد است

از خصوصیات این نوع نهال گردو می توان به زود بارده بوده بودن و مقاومت بالا در برابر سرما اشاره نمود. نهال گردو کانادایی ، از انواع ارقام طبیعی گردو می باشد که از پیوند عناصر و جزئیات مثبت کلون های آمریکای شمالی به دست آمده است . از خصوصیات ظاهری نهال گردوی کانادایی می توان به قد نیمه افراشته ی این نهال اشاره نمود که با گذشت زمان و تبدیل شدن به درخت ، این رقم کمی کج به نظر می رسد.

مشخصات گردو

نهال گردو کانادایی ، یکی از مرغوب ترین گردو ها را در میان ارقام دیگر گردو دارا است. مغز این نوع گردو درشت و تقربیا دارای رنگی کهربایی و روشن است. به طور متوسط ، مغز این نوع گردو ، 9 گرم از حدود 16 گرم کل وزن گردو با پوست را شامل می گردد.

ارتفاع نهال گردو

ارتفاع نهال گردو کانادایی ، از حدود نود سانتی متر تا حدود یک متر و هفتاد سانتی متر، بسته به میزان عمر نهال، متغیر است. با توجه به رشد بهتر نهال گردو کانادایی ، در مناطق سرد ( به شرط آنکه از آخرین یخبندان سال مدتی گذشته باشد)، کاشت آن در مناطق شیب دار و کوهستانی یا زمین های هموار، ارتفاع نهال می تواند متغیر باشد.

میزان باردهی گردو

میزان باردهی نهال گردو کانادایی ، در سنین کم طبیعتا کم است

میزان باردهی نهال گردو کانادایی ، در سنین کم طبیعتا کم است و در این دوران می بایست بیشترین توجه، بر روی نگهداری درست آن انجام بگیرد. اما این قلم، بسیار زود بازده است و در مواردی از همان سنین اولیه شروع به باردهی، هر چند کم؛ می نماید. اما از حدود 3 تا 5 سالگی می توان انتظار بازدهی حدود 25 تا 30 کیلوگرم از هر درخت را داشت و از سن 10 سالگی به بعد که نهال گردو کانادایی ، به بلوغ می رسد، به طور متوسط انتظار باردهی بین 65 تا 70 کیلوگرم دور از انتظار نیست و هر چه سن درخت بالاتر می رود، میزان باردهی آن نیز تا حد مشخصی بیشتر می شود.

نحوه کاشت ،داشت، نهال گردو

کاشت نهال گردو کانادایی ، می بایست با احتساب ارتفاع ریشه آن در حدود 0.5 متری تا 0.75 متری انجام گردد

کاشت نهال گردو کانادایی ، می بایست با احتساب ارتفاع ریشه آن در حدود 0.5 متری تا 0.75 متری انجام گردد. نکته مهم پس از کاشت این است که حتما پس از کاشته شدن آن، از کودهای ارگانیک حیوانی برای تقویت نهال بهره گرفت.

خصوصیات درخت گردو

از بارزترین خصوصیت های درخت گردو کانادایی ، کمی تمایل این درخت به سمت راست یا چپ است و به طور طبیعی، به صورت کاملا عمودی رشد نمی کند. برای رشد عمودی نهال گردو کانادایی ، می توان از تکیه گاه های چوبی به ارتفاع درخت یا نهال بهره برد. اگر این کار از دوران کم سن و سال بودن و در کل نهال گردو کانادایی صورت گیرد، میزان غیر عمود بودن آن، به طرز چشمگیری کاهش می یابد.

ارتفاع درخت گردو

ارتفاع درخت گردو کانادایی ، بسته به نوع اقلیم و محل کاشت و همچنین آبیاری منظم آن دارد. این رقم ارتفاعی بین 10 تا 14 متر را ، می تواند با در بر داشتن وزن میوه ی خود تجربه نماید.

میزان باردهی درخت گردو

همان گونه که عنوان شد از نهال گردو کانادایی ، تا حدود ده سالگی نباید انتظار باردهی در سطح تجاری را داشت ؛ اما از این سن به بعد می توان انتظار داشت که در هر هکتار بین 6 تا 7 تن گردی مرغوب را ، بارهی داشته باشد.

عملکرد درخت گردو

عملکرد نهال گردو کانادایی و همچنین درخت آن، قدرت رویشی متوسط رو به بالایی دارد . از خصوصیات بسیار مثبت این رقم، بسیار دیرگل بودن آن در مناطق سرد سیر است؛ که سبب عدم سرمازدگی شکوفه های نورس می شود. نوع تشکیل جوانه های محصول این درخت به طور متوسط 75 درصد در ساقه های اصلی و جانبی است که راندمان ، خوبی برای آن رقم زده است.

مشخصات درخت گردو

درخت گردو کانادایی ، از دسته ارقامی از گردو است که مقاومتی بسیار بالا در میان دیگر ژنوتیپ های گردو ، در برابر سرما و یخ زدگی دارد. زمان گلدهی این رقم، در انتهای اسفند و اوایل فروردین است و زمان برداشت محصول آن، طی ماه شهریور است.

عملکرد نهال گردو

باید تلاش کرد تا حد ممکن آن را در برابر یخ زدگی مصون نگه داشت

نهال گردو کانادایی ، راندمان بسیار خوبی در برابر سرما دارد اما محافظت از آن در این دوره از سرمای بسیار شدید الزامی است و باید تلاش کرد تا حد ممکن آن را در برابر یخ زدگی مصون نگه داشت.

فاصله نهال گردو کانادایی :

حداقل فاصله نهال گردو کانادایی ، در زمین های شیبدار 5 در 5 متر و در زمین های هموار 7 در 7 متر می باشد.

قیمت نهال گردو

برای اطلاع از به روز ترین قیمت خرید نهال گردو چندلر ، می توانید به وب سایت مراجعه فرمایید یا با روابط عمومی شرکت معتبر بزرگ و بسیار مشهور نهالستان مهندس سعید قاسمی؛ ارتباط برقرار کنید و علاوه بر آگاهی از، آخرین قیمت این نهال از مشاوره ی کارشناسان زبده ی ما نیز بهره مند شوید.

بازدید : 31
سه شنبه 8 مهر 1399 زمان : 12:17

خریدنهال گردو فرنور، گردویی با پوستی گاغذی و از بهترین انواع فعلی گردو در جهان

خصوصیات نهال گردو فرنور:

نهال گردو فرنور ، نهالی است پیوندی که اولین بار در کشور فرانسه تولید شد و عمر زیادی از پیدایش آن نمی گذرد.این نوع نهال از بهترین انواع اقلام گردو است. مزیت ها و ویژگی های بسیار خوبی؛ مانند شکوفه دادن به موقع نهال گردو فرنور، باردهی بالا، و میزان مقاومت بسیار خوب آن در برابر عوامل جانبی مانند باد و سرمای زیاد، بزرگ بودن گردوها و کیفیت بسیار خوب و پوست نازک و کاغذی، مغزهای بسیار درشت و با رنگ روشن که به رو به سفیدی می زند، و برداشت آسان و انبار راحت آن ، از برجسته ترین خصیصه های این نوع نهال گردو است .

به طور معمول در هر هکتار می توان 1 تن از این محصول را در سن 2 تا 3 سالگی و 5.4 تن در زمان بلوغ درخت، را استحصال نمود. بهتر است این نوع گردو بر اساس دستورالعمل های بررسی شده در، ارتفاع بالای 1000 تا 3000 متر بالاتر از سطح دریا ، کاشته شود . در ادامه این مطلب به بررسی مشخصات متفاوت درخت و نهال گردو فرنور خواهیم پرداخت :

ارتفاع نهال گردو فرنور:

در مورد ارتفاع نهال گردو فرنور، باید گفت بهتر است نهال گردو فرنور را هنگامی تهیه نمود که میان 50 تا 80 سانتی متر ارتفاع داشته باشد. میزان ارتفاع نهایی آن با توجه به اقلیم و نوع خاک هر کشور، متفاوت است. اما به طور میانگین ارتفاع درخت بالغ آن، تا 6 متر نیز به ثبت رسیده است . نهال گردو فرنور ، به صورت نیمه عمودی رشد می کند.

میزان باردهی گردو:

همان گونه که در ابتدای مطلب عنوان شد ، میزان باردهی نهال گردو فرنور ، تا سن سه سالگی حدود 1 تن است و در بلوغ کامل آن، می توان به برداشت حدود 6 تن هم امیدوار بود.

زمان باردهی نهال گردو فرنور بسیار کم است و در صورت نگهداری مناسب و کاشت آن در مناطق استاندارد، در یک و دو سالگی شروع به باردهی می کند. اما بهتر است تا، رسیدن درخت به عمر 4 سالگی از زیاد به استحصال محصول از درخت چشم نداشت و بیشتر به فکر قدرت بخشی و پخش کود و نگهداری مناسب بود.

اما پس از 4 سال ، می توان انتظار بهترین باردهی ها را از این گونه گردو داشت. برداشت محصول در این سن، می تواند منجر به باردهی بالاتر آن در دراز مدت و همچنین رشد و قدرتمندتر شدن تنه درخت ، گردد و به رشد بسیار خوب آن ، کمک شایانی می نماید.

نحوه کاشت و فواصل کاشت ،داشت، و برداشت نهال گردو:

نحوه کاشت:

بهترین زمان کاشت این درخت، در ماه های دی و بهمن است . البته این موضوع به شروع فصل سرد در هر اقلیمی برای کاشت نهال گردو فرنور وابسته است.

فواصل کاشت نهال گردو:

تجربه نشان داده است که بهترین فاصله ی کاشت نهال گردو فرنور ، نسبت به دیگر درختان 5 در 5 در 7 متر است . این طرح درختان را، در کمترین و بهینه ترین حالت از یکدیگر قرار می دهد . البته می بایست یک گرده افشان فرنت را به ازای هر 10 درخت در میان درختان، کاشت تا هم از اثرات مثبت آن بهره برد و هم ، با توجه به نوع این درخت ، میزان گرده افشانی و در نهایت باردهی درخت را تا حد ممکن بالا برد. به یاد داشته باشید که این گرده افشان می بایست در بخش اصلی و ردیف درختان کاشته شود.

داشت :

در مورد نگهداری این درخت نیز بهتر است ، برای هر یک از انواع نهال گردو فرنور، کود بسیار با کیفیت ، در 2 مقطع از سال مورد استفاده قرار گیرد و با استفاده از پوست خشک شده ی باردهی اولیه درخت در سنین پایین نهال گردو فرنور، می توان کود طبیعی برای رشد بسیار خوب درخت تهیه نمود .

به یاد داشته باشید که در هنگام کود ریزی این عمل باید از فاصله ی دور انجام گیرد و بهتر است مانند یک حلقه به دور نهال گردو فرنور ، چیدمان شود که می تواند از هدر رفت آب نیز، جلوگیری کند. بهتر است کودریزی به صورت لایه ای انجام گیرد و یک لایه کود حیوانی و یک لایه پوست خشک شده ی گردو ، بر روی هم قرار گیرند.میزان آب مورد نیاز برای نگهداری ، 20 لیتر در هر بیست روز است.

برداشت نهال گردو:

زمان برداشت محصول نهال گردو فرنور یا درخت فرنور، در دو هفته ی پایانی شهریور است.

خصوصیات و مشخصات نهال گردو :

خصوصیات درخت گردو:

از خصوصیات بسیار منحصر به فرد نهال گردو فرنور یا درخت بالغ آن، درصد بالای باردهی در ساقه های فرعی است که به حدود 50 درصد هر ساقه نیز می رسد.

از دیگر خصوصیات نهال گردو فرنور، دسته بندی آن به چهار نوع با چربی متفاوت است . این محصول در طبقه بندی 1 تا 4 دسته بندی می گردد که چربی دسته اول حدود 12 درصد مغز گردو، در دسته دوم میزان آن به 20 درصد ، دسته سوم دارای 49 درصد و در نهایت در دسته چهارم مغز گردو حداقل 51 و حداکثر 57 درصد چربی دارد.

اندازه گردو با پوسته : بین 40 تا 42 میلی متر

از مشخصات بسیار منحصر به فرد نهال گردو فرنور می توان به صورت خلاصه به مطالب زیر اشاره نمود:

اندازه گردو با پوسته : بین 40 تا 42 میلی متر

وزن پوست : 13 گرم

میانگین وزن مغز گردو : بین 7 تا 9 گرم

مشخصات خرید نهال گردو

نهال گردو فرنور و درخت بالغ آن ، دارای یکی از برترین گردو ها هستند. پوست این نوع گردو به شدت نازک است و دارای پوست کاغذی است. طعم آن بسیار شیرین و عالی است و به همین علت یکی از گران ترین انواع گردو در آجیل های مختلف یا به صورت جداگانه است.

مشخصه ی دیگر محصول نهال گردو فرنور یا درخت بالغ آن، که تاثیر بالایی در قیمت گذاری دارد، دارا بودن مغزی بسیار روشن است که در مواردی بسیار به سفیدی، نزدیک هستند . لیکن هر چه این رنگ روشن تر باشد نشان از بالاتر بودن کیفیت گردو و به تبع آن قیمت بالاتر گردو است.

نهال گردو فرنور دارای نوعی از مغز گردوست که با طعمی بسیار شیرین و پر مغز از معدود گردو های پوست کاغذی دارای کیفیت بسیار بالاست که علیرغم تابش نور آفتاب مستقیم و ضخامت کم پوست گردو ، قادر به حفظ روشنیِ زرد بسیار مایل به سفید و کیفیت بالا و ظاهر بسیار لوکس این گردو نسبت به اقلام دیگری از قبیل فراکت، فرنت، چندلر و دیگر انواع خرید نهال گردو چندلر است.

بازدید : 37
سه شنبه 8 مهر 1399 زمان : 12:16

خرید نهال گردو چندلر، بهترین رقم گردوی ایران

نهال گردو چندلر، از بهترین اقلام گردو در کشور ایران می باشد که منشا اصلی زیستگاه و سازنده این رقم، کشور آمریکا بوده است. خرید و فروش نهال چندلر در مجموعه ای بسیار علمی و به روز نهالستان سعید قاسمی برگرفته از برترین فن آوری های علمی روز دنیا تولید، تکثیر و در اختیار باغداران گرامی قرار می گیرد. در ذیل به بررسی خصوصیات گیاهی این رقم نهال گردو چندلر می پردازیم.

خصوصیات نهال گردو چندلر:

نهال گردو چندلر یکی از ارقام گردوی پیوندی است، که برای اولین بار توسط اساتید دانشگاه کالفرنیا به دنیا معرفی گردید و در حال حاضر از ارقام بسیار پرطرفدار در کالفرنیا می باشد و در جهان توجه بسیار زیاد طرفداران را به خود جلب کرده و شناخته شده است.

حال توجه شما را به ارزیابی خصوصیات رقم نهال گردو چندلر جلب می کنیم:

ارتفاع نهال گردو چندلر:

میانگین رشد این گیاه تا ارتفاع 2.5 تا 3 متر در ایران تخمین زده شده است که با این میزان رشد عملکرد میوه دهی مناسبی را خواهد داشت. با توجه به محیط کاشت مناسب این رقم، چنانچه رسیدگی کافی از لحاط محیط رشد و مواد مغذی لازم در اختیار نهال قرار داده نشود رشد کمتری را خواهد داشت و سبب بروز اختلال و کاهش عملکرد از لحاظ کارایی و میوه دهی را ایجاد خواهد کرد.

میزان باردهی نهال گردو چندلر:

حداکثر عملکرد میوه در نهال گردو چندلر 6-7 تن در هکتار می باشد. که در حقیقت در سال های اولیه باردهی از هر اصله درخت گردو در طول یک سال تقریبا 5 تا 6 کیلوگرم میوه خشک برداشت خواهد شد و در درختان بالغ این باردهی تا حدود 30 الی 35 کیلوگرم هم خواهد رسید. شروع به محصول دهی و باردهی اقتصادی در رقم چندلر از سال پنجم آغاز می شود.

نکات مهم کاشت و فواصل کاشت، داشت، و برداشت نهال گردو چندلر:

با توجه به نیاز سرمایی این نهالکه معادل 800 ساعت بین 5 تا 10 درجه سانتی گراد در طی فصول پاییز و رمستان می باشد، نهال گردو چندلر را در گروه نهال های گردوی بسیار مقاوم به سرما دسته بندی می کنند. و از این بابت توصیه می شود که کاشت آن در فصول سرد، با توجه به ارتفاع نهال گردو لحاظ گردد. همچنین مناسبترین فاصله و ارتفاع از سطح دریا 400 الی 1200 متر ارزیابی شده است..

در مرحله داشت نهال گردو چندلر، مناسبترین فاصله کاشت در طی سالیان تحقیقات علمی برای این رقم نهال گردو 7*5 سانتی متر از یکدیگر پیشنهاد شده است. و باید این موضوع را در هنگام کاشت نهال گردو چندلر لحاط نمود که قدرت رشد درخت، متوسط به طور نیمه راست رشد می کند.

با رعایت این فواصل کاشت متعاقبا"، هر هکتار از باغات گردو 280 اصله نهال گردو چندلر را در خود جای خواهند داد. نکته دیگر درباره ی این رقم گردو در ارتباط با داشت یا نگهداری نهال گردو، این است که می بایست به ازای هر 20 نهال کاشته شده برای نگهداری و دور نگهداشتن آن، از آفات حداقل یک درخت جهت گرده افشانی در نظر گرفته شود. بدین منظور توصیه می گردد از رقم فرانکوت و یا فرانکت و همچنین گردوی RDM جهت گرده افشانی باغات گردو چندلر استفاد شود.

از نکات مهم دیگر در مراحل نگهداری از این نهال میزان آبیاری می باشد، که نیاز آبیاری آن 7000-1000 مترمکعب در هکتار است و بهتر است هر 7– 10 یک بار در سایه انداز این کار به صورت مداوم انجام پذیرد.

در مورد برداشت محصول از نهال گردو چندلر یا درخت بالغ، طبق تحقیقات ثابت گردیده است که هر اصله 10 کیلوگرمی در میزان 280 اصله در هکتار، بنابر آزمایش های میدانی بین 5 تا کیلوگرم بار بدهد. همچنین دقت در برداشت این محصول و عدم وارد نمودن خسارت به ساقه های درخت، از دیگر مواردی است که حتما باید رعایت شود.

رقم چندلر از ارقام بسیار زودبازده محسوب می شود و دارای عمر اقتصادی بالی 100 سال می باشد.

رقم چندلر دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر آفات دارد و با رعایت نکات بهداشتی و سم پاشی به میزان مناسب یک عملکرد خوب در باردهی را شاهد خواهیم بود.

مشخصات میوه گردو چندلر:

با توجه به شکل ظاهری و کیفیت بالای طعم و مزه و میزان اسید چرب موجود در میوه درخت چندلر، از مرغوب ترین و پرطرفدارترین میوه های گردو به حساب می آید.رنگ مغز میوه رقم چندلر بسیار سفید می باشد. و از درصد چربی بسیار بالایی در بین ارقام دیگر برخوردار است. وزن میوه رسیده آن 15 گرم و همچنین وزن مغز حدودا 10 گرم می رسد.شکل میوه رقم چندلر به صورت بیضی است و ضخامت پوست چوبی آن بسیار کم و نازک است و در زمره پوست نازک ترین ارقام درخت گردو جای دارد..

فروش نهال گردو چندلر:

مجموعه نهالستان سعید قاسمی، ارائه دهنده بهترین خدمات در زمینه فروش نهال گردو چندلر است. با قاطعیت تمام و برمبنای سابقه طولانی در تولید، تکثیر و پرورش انواع نهال گردو مدعی فروش بهترین نهال گردوی چندلر در ایران هستیم، چرا که تمامی باغداران و مشتریان گرامی ما با برداشت های بسیار بالاو عملکرد زیاد درختان گردوی خود مواجه هستند و این موضوع به نوبه خود صحه ای بر این ادعای ما می باشد.

همچنین بهره گیری از متخصصین توانمند جهت پرورش علمی و دقیق این رقم گردو منجر به این شده است بهترین و با کیفیت ترین نهال گردوی چندلر را در مرکز نهالستان سعید قاسمی پرورش و با مناسبترین قیمت نهال گردو را در بازار ایران عرضه داریم.

خرید نهال گردو چندلر:

طرفداران نهال گردو و همچنین باغداران گرامی جهت خرید نهال گردو چندلر می توانند، نهال های خود را با رعیایت بهترین شرایط بهداشتی و برخورداری از تمامی خصوصیات مهم و ویژه یک نهال گردو با قیمتی بسیار مناسب خریداری نمایند تا بالاترین عملکرد باردهی و میوه دهی نهال ها را که در این مجموعه دارای ضمانت هستند شاهد باشند.

تعداد صفحات : 0

درباره ما
موضوعات
آمار سایت
 • کل مطالب : 11
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 18
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 1
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 21
 • بازدید ماه : 188
 • بازدید سال : 593
 • بازدید کلی : 593
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی